VINS WINERY

Malá rodinná vinárska firma VINS s.r.o., bola založená v roku 2004 a pôsobí v Malokarpatskej oblasti v obci Vinosady. Na začiatku svojho pôsobenia na trhu sme sa zameriavali na výrobu sudových vín a akostných odrodových vín strednej kategórie.

V roku 2006 sme z tradičných odrôd z našej vinohradníckej oblasti ako je Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Svätovavrinecké a Frankovka modrá, vyrobili prvé vínka s prívlastkom, ktoré boli ocenené aj na niektorých výstavách vín. Myšlienka zaoberať sa výrobou kvalitných vín s prívlastkom nás neopustila ani v roku 2007, kedy sme sortiment rozšírili o ďalšie odrody ako napríklad Rulandské biele, Muller Thurgau, Sauvignon, Devín, a z červených Cabernet sauvignon. Hrozno nakupujeme prevažne od súkromných vinohradníkov, s ktorými spolupracujeme už dlhší čas a vieme že nám dokážu vypestovať kvalitnú surovinu a dodržať odrodovú skladbu.

V budúcnosti by sme radi investovali získané finančné prostriedky do nákupu vlastných viníc. V roku 2007 a 2008 sme podstatnú časť financií investovali na nákup modernej technológie, od šetrného spracovania hrozna kvalitným odstopkovačom, cez pneumatický lis, vinifikátor na červené odrody, systém riadenej fermentácie a ďalšie inovatívne technológie.

Rozhodnutie nasmerovať našu firmu, z hľadiska investícií na zložitú a dlhú cestu výroby kvalitných prívlastkových vín nebolo jednoduché, ale sme presvedčený o tom, že vzhľadom na vývoj na trhu s vínom bolo toto rozhodnutie správne. Pevne veríme, že zodpovedným prístupom k práci sa nám podarí získať veľa spokojných zákazníkov a tešiť sa s nimi z pocitu dobre vykonanej práce a pekného vínka....

Oficiálna stránka: www