Mrva&Stanko

„Hľadať najlepšie vína, odhaľovať ich skryté tajomstva a bohatstvo.“

Spoločnosť Víno Mrva&Stanko vznikla v roku 1997. Založili ju dvaja večný priatelia: Peter Stanko, ktorý sa úspešne venoval reklame, a Vladimír Mrva, vinár s medzinárodnými skúsenosťami. Dominantou loga firmy je list viniča. Symbolizuje skutočnosť, že o víne sa rozhoduje predovšetkým vo vinici. Logo dopĺňa faksimile podpisov majiteľov firmy – Ing. Vladimíra Mrva a Ing. Petra Stanka, ktorí nimi garantujú jedinečnú kvalitu vína opúšťajúceho brány firmy a smerujúceho ku konzumentovi.

Firma v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti našla spoľahlivého dodávateľa v PD Čachtice. Darí sa tu predovšetkým bielym odrodám ako je Rulandské biele, Sauvignon, Tramín červený a Chardonnay. Hrozno dosahuje vysokú cukornatosť, vína sú plné, s intenzívnou chuťou, výrazne extraktívne, s príjemnými kyselinkami. Práve v tejto oblasti začala firma vysádzať vlastné vinohrady. Hrozno modrých odrôd (Frankovku modrú, Cabernet  Sauvignon, Svätovavrinecké) spoločnosť nakupuje najmä od PD Mojmírovce v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Vína vynikajú svojou komplexnosťou a sviežosťou, decentnou arómou a odrodovým charakterom. Mrvové a Stankové vína sú produktmi precíznej technológie, ovocím  citlivého vzťahu k ľuďom i prírode. Moky sú určené pre náročných zákazníkov. Sú to moky európske. Pozná ich a oceňuje celý svet. Vo vitrínach žiaria medaily z Paríža, Bruselu, Ľubľany, Lisabonu i Verony. 

Ako prvé slovenské vinárstvo sa stalo  absolútnym šampiónom súťaže Vinalies Internationales, ktorá sa každoročne koná v Paríži  za  Cabernet  Sauvignon rosé, roč. 2009 v kategórii ružových vín. A zároveň si spoločnosť  Mrva& Stanko zaslúžilo ocenenie Slovenské vinárstvo roka 2010 

Oficiálna stránka:  www.mrvastanko.sk

 
     
Mrva&StankoCaberne roč. 2009Sídlo firmy